[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • termit886
    Rider
    • 2012
    • 261
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Zamieszczone przez marcin1978
    Nie, ale robiłem konsultacje a wymiana w Sosnowcu , tylko mam problem bo SAP się odezwał ze wysłali części a od ASO dostałem info ze gwarancji nie uznali tylko z tego funduszu mają wymieniać. Nie wiem czy wpisywać wyminę do książki
    Tak naprawdę to co ciebie interesuje czy oni to uznali czy nie, ważne że wysłali części a tamci Ci to wymienią bez żadnych kosztów. A jeśli chodzi o wpis do książki to myslę że to nie ma sensu bo tak naprawdę to po co Ci ten wpis....?

    Komentarz

    • patrykL
      Rider
      • 2009
      • 588

      A jeśli chodzi o wpis do książki to myslę że to nie ma sensu bo tak naprawdę to po co Ci ten wpis....?
      otoz to, po co zniechecac na dzien dobry potencjalnego, przyszlego nabywce?

      Komentarz

      • termit886
        Rider
        • 2012
        • 261
        • Octavia II (1Z3)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Zamieszczone przez Irde
        Dzisiaj wymieniono sprężyny w mojej octavce. Nic nie rozumiem z tej wymiany, ponieważ wcześniej miałem springi oznaczone 1xbiała, 3xpomarańczowe, 1xbrązowa (bardziej mi wyglądało na 1 biała i 4 pomarańczowe ale w zestawieniu takich nie znalazłem więc przyjąłem że ostatnia kropka jest brązowa). Teraz zostały założone 1x biała, 1xżółta (prostokąty nie kropki). Tył podniósł się o ok. 1 cm ale i tak jest niżej niż przód wg moich pomiarów przy pełnym lpg i pełnym pb wyszło 375 mm, wg pomiaru ASO 380 mm. Podejrzewam, że po jakimś czasie i tak się ułożą i znowu będzie niżej.
        To po jakiego grzyba odebrałeś ten samochód jak ich naprawa nie przyniosła zamierzonego efektu i dalej nie spełnia normy minimum 388mm. Jedź do nich i reklamuj to jeszcze raz...

        Komentarz

        • patrykL
          Rider
          • 2009
          • 588

          Nie miał człowiek kłopotu to kupił sobie Skodę zamiast pozostać wiernym bezproblemowej Toyocie
          podpisuje sie pod tym rekoma i nogami

          Komentarz

          • Rosomak
            L&K
            • 2011
            • 1365
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            patrykL, czemu? Też sprężyny?
            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

            Komentarz

            • patrykL
              Rider
              • 2009
              • 588

              czemu? Też sprężyny?

              ogolnie, co nowszy samochod to gorsza jakosc wykonania, to nie sa juz auta do codziennej, intensywnej eksploatacji tylko na niedzielna wycieczke z Rodzina, co do sprezyn to na razie mnie ominelo

              Komentarz

              • pandzik
                RS
                • 2011
                • 2254
                • Seat

                Zamieszczone przez Irde
                Mają jeszcze pisać do producenta i dodatkowo na pomiar mam przyjechać z pełnym pb i pustym lpg.
                Chyba ich dokumentnie pojebało! Skoda niech otworzy hotel przy każdym ASO z pokojami dla klientów na czas trwania gwarancji.

                Komentarz

                • Rosomak
                  L&K
                  • 2011
                  • 1365
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  I niech mi qrwa ktoś powie, że na gwarancji nie jest się traktowanym przez ASO jak wróg...!
                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                  Komentarz

                  • gregors
                    Drive
                    • 2010
                    • 95
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Zamieszczone przez termit886
                    Zamieszczone przez gregors
                    Zamieszczone przez termit886
                    A wiecie na czym polega i jak się odbywa wykonanie takiego pomiaru obciążenia...???? Jaki są granice pomiaru???
                    Witam,
                    Ja byłem akurat przy pomiarach w swoim aucie. Akurat miałem 1/4 Pb i 2/3 LPG to auto zostało dociążone bańkami z wodą w sumie ok 50 litrów. Miało to symulować pełne zbiorniki paliwa. Po takim pomiarze miałem 36 cm. Już jestem umówiony na wymianę - tylko przepychanka kto za to ma zapłaci - bo ja nie
                    Czyli co mam rozumieć że że oni w ASO ważą samochód z pełnymi zbiornikami paliwa...???
                    A po co mają ważyć ? Dociążyć to tak żeby za symulować pełne zbiorniki i pomierzyć.

                    P.S. Widziałem w kartach w czasie pomiaru w ASO, że wymiar wg normy na tył Tura to 394mm +- 10 mm a nie 398 - tylko nie wiem czemu.
                    Pozdrawiam GregorS

                    Komentarz

                    • hizoku
                      Ambiente
                      • 2011
                      • 186

                      Zamieszczone przez gregors
                      P.S. Widziałem w kartach w czasie pomiaru w ASO, że wymiar wg normy na tył Tura to 394mm +- 10 mm a nie 398 - tylko nie wiem czemu.
                      398mm +- 10 mm - Wartosci dotycza samochodów produkowanych do daty 12.05.
                      394mm +- 10 mm - Wartosci dotycza samochodów produkowanych od daty 01.06.
                      Octavia2 Tour

                      Komentarz

                      • Yarwa
                        Elegance
                        • 2010
                        • 915
                        • BMW

                        Ja jak już wczesniej pisalem, raz nie przyjalem naprawy a nastepnie przyjalem jak wymienili na wyzsze oznaczneie sprezyn (BF). Z tym ze nie mierzylem za drugim razem, uwierzylem na slowo - rzeczywiscie auto wyzej stalo. Jednak ciagle mi to nie dawalo spokoju zalalem auto do pelna i wyrzucilem wszystkie graty z niego oprocz kola zapasowego i pomierzylem. Jednak nei jest zgodnie z norma. A co gorsza jest roznica w pomiarze na tyle, miedzy lewa strona a prawa. Jest 5mm. Znosi mi rowniez autko troche w prawo. I tu pytanie, czy wiecei dlaczego moze byc roznica miedzy lewa strona a prawa? Zadnego dzwona nie mialem. Bede walczył z ASO ale chcialbym sie dowiedziec czy moze ktos cos takiego mial i wie jaka moze byc przyczyna?

                        Komentarz

                        • marcin1978
                          Drive
                          • 2012
                          • 49

                          Ja jak mierzyłem u siebie to tez miałem różnicę z jednaj strony 365 i 370 ale na pomiarze nie było aż tak widać różnicy - obie strony 370. Może ciężar nierównomierni rozłożony albo krzywo na placu.

                          Dziś jestem po wymianie zmierzyłem na placu odrazu 390 na oko widać było że wyżej stoi co do jazdy nie było jak sprawdzić ale na niewielkim kawałku było ok, nie bujało tak tyłem

                          Komentarz

                          • termit886
                            Rider
                            • 2012
                            • 261
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez marcin1978
                            Ja jak mierzyłem u siebie to tez miałem różnicę z jednaj strony 365 i 370 ale na pomiarze nie było aż tak widać różnicy - obie strony 370. Może ciężar nierównomierni rozłożony albo krzywo na placu.

                            Dziś jestem po wymianie zmierzyłem na placu odrazu 390 na oko widać było że wyżej stoi co do jazdy nie było jak sprawdzić ale na niewielkim kawałku było ok, nie bujało tak tyłem
                            Z jakim oznaczeniem założyli Ci te sprężyny...? Wymieniałeś w Sosnowcu

                            Komentarz

                            • marcin1978
                              Drive
                              • 2012
                              • 49

                              Zamieszczone przez termit886
                              Z jakim oznaczeniem założyli Ci te sprężyny...? Wymieniałeś w Sosnowcu
                              Dostałem 3 żółte 1 biała. W końcu udało się po 3 tygodniach wymienić w Sosnowcu.

                              Komentarz

                              • Micello
                                Classic
                                • 2012
                                • 4

                                Witajcie, w przyszłym tygodniu mam odbierać nowke z salonu, pomozcie co zrobic jak pomiar nie bedzie spelnial normy wymienia mi to zanim odbiore samochód? jest tu moze ktoś kto ostatnio odbieral nowke z salonu i pomiar nie miescił sie w normie?

                                Komentarz

                                • dziadekk
                                  Rider
                                  • 2011
                                  • 355
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  Micello,
                                  jak będziesz odbieral, to auto będzie prawie suche na oba zbiorniki i najprawdopodobniej norme bedzie trzumal, ale po zatankowaniu to już wola boska :wink:

                                  Komentarz

                                  • termit886
                                    Rider
                                    • 2012
                                    • 261
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    Koledzy dzisiaj dzwonili do mnie z ASO że SAP kazał wykonać pomairy obciążenia a z tego co mi ten gość z ASO tłumaczył to ma być nic innego jak zważenie samochódu pod obciążeniem.Kazał zatankować oba zbiorniki na full i najpierw najechać przednią osią, potem tylną,a następnie zwarzyć cały samochód. Ciekaw jestem po co im to jest potrzebne...?? W związku z tym iż mieszkam spory kawałek od ASO gdzie zgłosiłem reklamację to gość mi powiedział abym to zwarzył i wysłał mu informację mailem. Obdzwoniłem kilkanaście stacji obsługi i nikt nie posiada takiej wagi oby to zrobić, czy wiecie może gdzie takie pomiary można zrobić....???? Gość z jednej stacji obsługi podpowiedział mi żeby podjechać tam gdzie skupują złom i tam zrobić takie warzenie. Czy ktoś z Was też miał coś takiego wykonywane...? Nie wiem kompletnie jak się za to zabrać, a ASO twierdzi że nie mają do takiego czegoś sprzętu.
                                    Pomóżcie

                                    [ Dodano: Wto 19 Cze, 12 16:24 ]
                                    Zamieszczone przez marcin1978
                                    Zamieszczone przez termit886
                                    Z jakim oznaczeniem założyli Ci te sprężyny...? Wymieniałeś w Sosnowcu
                                    Dostałem 3 żółte 1 biała. W końcu udało się po 3 tygodniach wymienić w Sosnowcu.
                                    I jaki teraz masz pomiar...?

                                    Komentarz

                                    • Ciechan
                                      Classic
                                      • 2012
                                      • 3

                                      Termit886.Miałem identyczna sytuacje podczas walki o wymianę sprezyn.Mistrz serwisu poprosił mnie żebym zwazyl całe auto a potem tylko tylna oś bo podobno dostał z SAP takie wytyczne.Ja jednak postanowiłem ze nie bede tego robił dlatego ze jeżeli oni dostali takie wytyczne to powinni mieć rownież u siebie wagę a nie ganiac klienta po zlomowiskach.Okazało sie ze takie ważenia nie było wcale potrzebne.Zrobiono mi normalny pomiar przeswitu i wysłano zapytanie do działu technicznego SAP.PIerwsza odpowiedz była negatywna bo podobno magicy z SAP stwierdzili ze skoro świadomie zamowilem z instalacja gazowa to powinienem rownież miec świadomość ze ta instalacja swoje wazy i ze powinienem mniej wkładać do bagażnika.Totalna bzdura.Mistrz serwisu z lekkkim wstydem cytowal mi słowa owych fachowców i sam postanowił ze moja dokumentację wyśle wyżej no i poskutkowalo.Sprawa załatwiona pozytywnie.Takie ważenie auta i w dodatku byle gdzie moim zdaniem mija sie z celem a poza tym nie masz takiego obowiązku.To oni maja wykonać pomiary.

                                      Komentarz

                                      • marcin1978
                                        Drive
                                        • 2012
                                        • 49

                                        Zamieszczone przez termit886
                                        I jaki teraz masz pomiar...?
                                        Jutro zmierzę rano w pracy ale jak mierzyłem pod ASO to było 390, dziś widziałem O2FL z gazem zdecydowanie moja wyżej stała. Teraz tył i przód są na tej samej wysokości

                                        Komentarz

                                        • adamusek
                                          Rider
                                          • 2010
                                          • 331

                                          u mnie najpierw mierzyli
                                          potem wazyli (mieli wage, zreszta jak nie maja to ich problem - w zyciu nie jezdzilbym szukac wagi - uczcie ich pokory :diabelski_usmiech
                                          potem wymiana 20 minut
                                          Prowadzi NaviExpert Lifetime
                                          Ostrzega Yanosik
                                          Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                                          Komentarz

                                          • Micello
                                            Classic
                                            • 2012
                                            • 4

                                            Zamieszczone przez dziadekk
                                            Micello,
                                            jak będziesz odbieral, to auto będzie prawie suche na oba zbiorniki i najprawdopodobniej norme bedzie trzumal, ale po zatankowaniu to już wola boska :wink:
                                            no to swietnie czyli musze odebrac i pozniej sie przepychac z ASO

                                            Komentarz

                                            • partyman
                                              Classic
                                              • 2012
                                              • 2

                                              Tak mnie zastanawia:
                                              - czy w momencie odbioru nie mogliby doładować auta ekwiwalentem wagowym PB i LPG?

                                              - licząc na okrągło w dół: 50 litrów PB x 0,7kg + 40 litrów LPG x 0,5kg = 35+20 = 55kg

                                              (tu zakładamy pusty zbiornik LPG i do 5 litrów PB)

                                              - może ktoś przerabiał taki scenariusz?

                                              Komentarz

                                              • Maicroft
                                                Moderator
                                                S_OCP MemberModeratorr
                                                • 2004
                                                • 25757
                                                • Audi

                                                Jutro tez jade sie zwazyc :twisted:
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz

                                                • termit886
                                                  Rider
                                                  • 2012
                                                  • 261
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Ja dzisiaj dostałem odpowiedź z ASO że SAP (dział gwarancji) nie uznał mojej reklamacji :evil: ponieważ cytuję "jak woże coś cały czas w bagażniku to powinienem być świadom że tył będzie siedział" Taką informację przekazał mi gość z ASO, ale powiedział że postara się to załatwić inną drogą że wyśle moją prośbę do działu zadowolenia klienta (fajna nazwa...) i coś tam spróbuje załatwić.
                                                  Co radzicie czekać co ten zadowalający dział odpowie ASO w sprawie mojej reklamacji czy odrazu wypakować im oficjalne pismo i im to wysłać....?

                                                  Komentarz

                                                  • gregors
                                                    Drive
                                                    • 2010
                                                    • 95
                                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Jestem po wymianie - czas realizacji od pierwszych pomiarów około 3 tygodnie, ale się udało .
                                                    Nie obyło się bez telefonu do SAP w sprawie kosztów wymiany.
                                                    Skończyło się na tym, że nic nie zapłaciłem. Auta nie mierzyłem tylko sprawdziłem sprężyny - 1xbiała 3xżółta.
                                                    Wrażenia już przy siedzeniu za kołem - jakoś dziwnie wysoko, jazda stabilna.
                                                    Jednym słowem - jest tak jak powinno być od początku wysoko i stabilnie.
                                                    Warto walczyć o swoje bo Octa to niezły wóz tylko księgowi trochę przedobrzyli z oszczędnościami.
                                                    PS. Imponuje mi pomysłowość ASO jak zniechęcić upierdliwego klienta.
                                                    Pozdrawiam GregorS

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...